Kreator stron internetowych WIX

Kreator stron internetowych WIX

WIX jest obecnie jednym z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych. Jest darmowym generatorem witryn, który oferuje bardzo duże możliwości. Dla użytkowników dostępnych jest kilkaset szablonów w ponad 70 kategoriach. Tworzenie stron polega na zasadzie drag and drop - przeciągnij i upuść, dzięki czemu ich przygotowywanie jest niezwykle proste a przede wszystkim intuicyjne. Kreator WIX dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Aby stworzyć stronę w kreatorze WIX wystarczą 3 następujące kroki:

  1. Należy założyć konto na stronie generator WIX.
  2. Po zalogowaniu powinno się wybrać szablon dla swojej strony.
  3. Ostatnim krokiem jest dodanie tekstu oraz zdjęć mających znaleźć się na stronie.

Załóż konto na WIX

Oferta Wix

Wix to globalna marka, która oferuje się jako niezawodne miejsce dla zbudowania własnej strony internetowej. W jego ofercie możemy znaleźć wiele przydatnych funkcjonalności, za które nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, a przede wszystkim marnować czasu na zagłębianie się w kod lub domyślanie czego powinniśmy użyć. Korzystając z WIX wszelkie potrzebne funkcjonalności mamy już w pakiecie. Obsługa jest bardzo intuicyjna a w dodatkowych aplikacjach możemy znaleźć niemalże wszystko co jest potrzebne do tworzenia dobrej strony internetowej.

Jak prezentuje się oferta Wix?

Darmowy hosting i dostęp do kreatora
Korzystając z Wixa, możemy wypróbować jego funkcjonalności za pomocą darmowego planu. W pakiecie otrzymujemy miejsce do przechowywania swojej strony i narzędzie do tworzenia strony.
Niezwykle prosta obsługa
Nie ma bardziej przyjaznego w obsłudze kreatora, który umożliwiałby tworzenie strony w tak łatwy sposób. Jedyne co jest potrzebne do stworzenia strony to zastosowanie techniki "przeciągnij i upuść". Podpinanie domeny oraz optymalizacja witryny pod kątem SEO, również jest zrobiona z myślą o użytkowniku.
Obsługa klienta
Wix oferuje pomoc techniczną za pomocą poradników Video, Forum, Bloga, a także wsparcia za pośrednictwem e-mail. Bardzo przydatny jest również chat online oraz możliwość kontaktu telefonicznego.
Najlepsze szablony
W ofercie Wixa znajdziemy wiele różnego rodzaju szablonów tworzonych w HTML5, które możemy wybierać do woli w zależności od tego czy chcemy stworzyć wizytówkę, bloga czy bardziej zaawansowaną stronę.

Cennik usług Wix

Oprócz planu darmowego, możemy skorzystać z Planów Premium, które umożliwiają nam większy rozwój naszej witryny np. poprzez podłączenie domeny oraz dostęp do aplikacji premium. Wix umożliwia nam tworzenie sklepów internetowych, aplikacji mobilnych, live chatów czy połączenie strony z płatnościami i wystawianie faktur online.

Jak prezentuje się cennik Wix? 

Oprócz planu darmowego, możemy skorzystać z planu do użytku osobistego za 34 zł miesięcznie i kuponem na 75 dolarów do wykorzystania na reklamy. Już od tej kwoty pozbywamy się reklam Wix, posiadamy własną domenę i otrzymujemy support Premium. 

Wśród innych planów możemy wyróżnić plan Unlimited, który umożliwia nam nieograniczoną przepustowość serwera i jest przeznaczony dla przedsiębiorców oraz freelancerów. Co daje korzystanie z tego planu? Przede wszystkim mamy o wiele bardziej ułatwione korzystanie z funkcjonalności kreatora, nie martwimy się o reklamy i otrzymujemy specjalną aplikację, która utrzymuje naszą stronę w dobrej kondycji.

Jaki jest najlepszy plan Wix? 

Za jedyne 100 zł miesięcznie uzyskujemy dostęp do Planu VIP, wielu aplikacji usprawniających pracę z kreatorem, możliwości tworzenia kampanii e-mailowych oraz profesjonalną konsultację witryny. Wbrew pozorom kwota za ten plan nie jest zbyt duża, ponieważ gdybyśmy decydowali się na samodzielne wykupienie hostingu i administację strony, mogłoby to nas kosztować o wiele więcej.

Szablony na Wix

Efekt jaki możemy uzyskać korzystając z kreatora stron internetowych Wix są zaskakujące. Wbudowane aplikacje umożliwiają nam stworzenie zarówno prostej wizytówki jak i sklepu internetowego! Wszelkie funkcjonalności potrzebne do działania sklepu, możemy znaleźć w jednym miejscu a efekt końcowy potrafi zaskoczyć niejednego użytkownika. Wystarczy nawet spojrzeć na samą stronę autorów i wypróbować bezpłatny plan.

Wypróbuj kreator WIX

Przykładowe szablony Wix

W ofercie kreatora znajdziemy wzory stron internetowych dla biznesu, agencji reklamowych, fotografów, sklepów internetowych czy nawet oferty dla hoteli i pensjonatów! Podczas przeglądania witryn stworzonych za pomocą tego narzędzia, można naprawdę zawiesić oko na dłużej. Strony prezentują się nowocześnie, są intuicyjne i proste w obsłudze. Zresztą jak sam Wix. Co jest najlepsze to możemy filtrować np. sklepy internetowe, a później za pomocą jednego kliknięcia przejść do edycji i zarządzać wyglądem na żywo.

szablony wix

Wady

Reklamy
Korzystając z darmowego planu Wix wyświetlane są reklamy przez firmę.
Szablon
Brak możliwości zmiany szablonu, możemy go jednak dowolnie modyfikować co może być dla zarówno wadą jak i zaletą.

 

Zalety

Łatwość obsługi
Korzystanie z kreatora stron Wix nie wymaga żadnej wiedzy informatycznej, wymaga jedynie umiejętności posługiwania się myszką. Wszystko odbywa się za pomocą "drag and drop".
Funcjonalność
Za pomocą tego kreatora możemy stworzyć sklep internetowy, posiada korzystać z narzędzi do udostępniania treści, tworzenia aplikacji mobilnych, kampanii e-mailowych czy nawet zainstalować aplikacje do optymalizacji naszej witryny pod kątem SEO.
Szablony
To zdecydowanie mocna strona tego kreatora. Wix oferuje nam ogrom szablonów każdego rodzaju. Wszystko jest pogrupowane według kategorii np. Restauracje, Biznes, Portfolio czy Fotografia.
Oszczędność czasu
Tworzenie strony oraz jej utrzymanie w tym kreatorze wymaga minimum nakładu czasu. Wystarczy ok. pół godziny na wstępną konfigurację witryny pod swoje potrzeby.

Appmarket na Wix

Co przemawia nad wyborem kreatora Wix? Wszelkie potrzebne aplikacje mamy pod ręką. Wystarczy wybrać "Dodaj aplikację" i możemy przeglądać dostępne narzędzia według podanych kategorii np. Zwiększ ruch, Formularze, Marketingowe, Finansowe czy służące komunikacji. Wśród darmowych aplikacji znajdziemy takie jak PayPal, łączenie z Instagram, Linkedin czy Facebookiem!

Jakie możliwości posiada Wix? 

Wśród aplikacji tego kreatora możemy wyróżnić wiele przydatnych aplikacji i rozwiązań, które skutecznie możemy zastosować w rozwoju swojego biznesu, bloga czy portfolio. Wśród dostępnych aplikacji znajdziemy takie jak: 

Aplikacja do rozmowy przez Skype
Aplikacja do produktów na Amazon
Odtwarzacz i obserwowanie na Spotify
Aplikacja Free Call
Google docs
Live Messenger
Sklep Facebook'a
Aplikacja Ranking Coach do pozycjonowania strony w Internecie!

Czy tworzenie strony na Wix się opłaca?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową a stawianie autorskiego skryptu nie jest wymagane, postaw na Wix-a. Dlaczego? Sprawdź porównanie kosztów związanych z wykorzystaniem kreatora Wix oraz tworzeniem strony internetowej na własnym hostingu z zakupionym szablonem oraz utworzenie strony autorskiej od podstaw. Z pewnością jeśli Twoja strona internetowa nie wymaga zaawansowanej funkcjonalności, a Twój budżet jest ograniczony o wiele łatwiej i korzystniej będzie stworzyć stronę internetową za pomocą kreatora Wix. Sprawdź porównanie kosztów związanych z utworzeniem strony za pomocą Wixa oraz innych sposób.

Utworzenie autorskiej strony www

Wymaga dużych nakładów finansowych
Napisanie autorskiego skryptu dla strony internetowej to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, a każda modyfikacja kosztuje nas dodatkowe pieniądze.
Utrzymanie serwera
Strona internetowa na własnym serwerze wiąże się z kosztem opłacenia usług hostingowych. W zależności od wielkości naszej witryny, cena za serwer może opiewać od 15 do 80 złotych miesięcznie.
Aktualizacje skryptu
Autorski skrypt wymaga okresowej aktualizacji. Jeśli nasza strona nie będzie wystarczająco często "odświeżana", możemy mieć późniejsze problemy z jej optymalizacją, szybkością ładowania oraz użytkowaniem.
Jakość wykonania
Niestety nie zawsze możemy liczyć na to, że autorski skrypt będzie lepszy od ogólnie dostępnego. Umiejętności programistów są różne, a jakość usługi wzrasta wraz z ceną.
Bezpieczeństwo
Administracja autorską stroną wymaga dbałości o bezpieczeństwo witryny. Należy dobrać odpowiedni serwer, który odpowiednio często robi "backup'y" naszej witryny. Oprócz tego, musimy zabezpieczyć się przed spamem oraz niepożądanym wyciekiem danych naszych użytkowników z witryny.

Utworzenie strony z szablonów

Koszt szablonu
Jeżeli chcemy aby nasza strona się wyróżniała, musimy wykupić szablon za kilkadziesiąt dolarów lub opłacić osobę, która darmowy szablon przekształci w coś nieszablonowego. W tym przypadku usługa może wynieść nawet kilkaset złotych.
Utrzymanie serwera
Tak samo jak w przypadku autorskiego skryptu, musimy gdzieś naszą stronę utrzymywać. Podobnie jak w poprzednim wypadku należy opłacić hosting. Koszt takiego rozwiązania waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
Ręczna konfiguracja
Modyfikacja szablonu wymaga znajomości co najmniej podstaw informatyki i funkcjonowania stron internetowych. Przy konfiguracji szablonu, musimy zadbać o jej odpowiednią optymalizację, funkcjonalność oraz opłacić niektóre dodatkowe funkcje.
Pozycjonowanie strony i bezpieczeństwo danych
Podczas korzystania z otwartych rozwiązań, musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie witryny oraz marketing. Jeżeli chcemy aby nasza strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania, musimy samodzielnie zadbać o to by podpiąć pod stronę wszelkie wymagane aplikacje jak np. Google Analitycs oraz powiadomić inne wyszukiwarki o istnieniu naszej strony. Dodatkowo jeżeli chcemy bardziej rozwinąć swoją witrynę, powinniśmy liczyć się z kosztami pozycjonowania strony przez firmy zewnętrzne.

Tworzenie za pomocą kreatora Wix

Brak opłaty za serwer
Koszty związane z hostingiem naszej strony są wliczone w opłaty, nie musimy martwić się o pilnowanie wydajności serwera oraz osobne opłacanie go.
Bezpieczeństwo
Witryny stworzone na Wix-ie są specjalnie zabezpieczone, a dane są gromadzone w bezpiecznej chmurze. Nie musimy obawiać się ataki hakerów czy niepożądany wyciek danych ze strony.
Niski koszt utworzenia strony
Tworzenie strony internetowej za pomocą Wixa nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej. Wszystko możemy zrobić sami, wystarczy złapać myszką pożądaną aplikację i umieścić na stronie. Całą resztę wykona za nas skrypt systemu.
Wygoda użytkowania
W kreatorze stron Wix posiadamy wszelkie aplikacje potrzebne nam do optymalizacji strony. Jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać czynności związane z podpięciem domeny, przyspieszeniem jej ładowania czy instalacją dodatkowych funkcji.
Wiele darmowych rozwiązań i szablonów
Kreator Wix oferuje nam ogrom szablonów do wyboru w zależności od rodzaju działalności jaki prowadzimy. Wybierasz to co Ci się podoba, a reszta Cię nie interesuje. Jeżeli stwierdzisz, że chciałbyś zmienić coś w swojej stronie wystarczy, że wejdziesz do Appmarket i wybierzesz pożądaną aplikację.

Sprawdź możliwości WIX

 

Zobacz jak zrobić stronę na Wix

Chcesz dowiedzieć się więcej jak zacząć korzystać z kreatora stron internetowych? Zobacz poniższy film na YouTube i przekonaj się do jakości i prostoty tego narzędzia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *